Piaskowiec – różnorodne zastosowanie

donice z piaskowcaPiaskowiec jest surowcem szeroko dostępnym na terenie Polski. Istnieje kilka obszarów jego wydobycia. W zależności od miejsca pochodzenia piaskowiec będzie charakteryzował się różnymi właściwościami, a także walorami estetycznymi.

Piaskowiec popularnym materiałem na elewacje

Piaskowiec znajduje szerokie zastosowanie zarówno w polskim, jak i światowym budownictwie. Ze względu na fakt, że jest materiałem wysoko porowatym, nadaje się do rzeźbienia, produkcji kominków o różnych formach. Niezwykle popularne jest także stosowanie płyty z piaskowca na elewacje. Piaskowce są materiałami, które mają wiele uroku, dlatego są powszechnie używane jako surowce na zewnętrzne elewacje domu. Płyty elewacyjne z piaskowca sprawiają, że budynek zyskuje niepowtarzalny wygląd, który przywodzi na myśl naturę.

elewacja z piaskowcaJako, że piaskowce nie są najtrwalszymi minerałami, konieczna jest w niektórych przypadkach ich impregnacja, która odbywa się poprzez pokrycie ich powierzchni preparatami służącymi do impregnacji kamieni o porowatej strukturze.

Elewacje z piaskowca nie należą do najtańszych. Ich ceny zależą przede wszystkim od jakości surowca. Często łączy się piaskowiec z innymi materiałami, co pozwala na częściową redukcję kosztów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Piaskowiec i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.