Piaskowiec w domu

Kamienie łupane elewacyjne, tzw. dzikówka lub łupanka, są surowe o zazwyczaj nieregularnym kształcie przeznaczone są przede wszystkim do obkładania: elewacji, murów, murków oraz ścian. Każdy naturalny kamień wygląda efektownie i podnosi standard estetyczny elewacji oraz buduje odpowiedni klimat w mieszkaniu.

murek-lupanka

Doskonale do tego nadaje się łupanka z piaskowca. Dlaczego akurat piaskowiec? Piaskowiec jest zwięzłą, przeważnie drobnoziarnistą skałą osadową. Jest miękki i łatwo podaje się naturalnej erozji, dlatego też wykorzystuje się go w produkcji ozdobnych elementów elewacyjnych. Łupany piaskowiec jest wykorzystywany jako skała ozdobna. Wyróżnia się następujące gatunki piaskowca: piaskowiec kwarcowy, piaskowiec arkozowy, który jest bardzo bogaty w skalenie o barwie szarej, różowej lub czerwonej oraz piaskowiec szarogłazowy – posiada okruchy skał magmowych. Ten gatunek piaskowca jest szarozielony lub czarny.

Kamień piaskowiec jest bardzo łatwy w montażu i można go położyć na ścianie nie będąc nawet fachowcem. Nieregularne kształty oraz ciekawa kolorystyka zapewnią wnętrzu niepowtarzalny klimat i staną się jego niewątpliwą naturalną ozdobą.

Chcąc się dowiedzieć wiecej na powyższy temat zapraszamy: http://piaskowiecszydlowiecki.pl/………

Ten wpis został opublikowany w kategorii Elewacja z piaskowca, Piaskowiec i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.