Elewacje z piaskowca

Piaskowiec jest skałą osadową, której złoża obficie występują na terytorium naszego kraju. Piaskowcem, który znajduje największe zastosowanie w polskim budownictwie jest piaskowiec świętokrzyski, którego cechą charakterystyczną jest kremowe zabarwienie.

Piaskowiec jest elementem, który świetnie wpisuje się w nasze otoczenie. Jego kolor i faktura nasuwają na myśl powiązania z przyrodą.

Budynki, w których została zastosowana elewacja z piaskowca charakteryzują się klasycznym i eleganckim wyglądem, a jednocześnie nie odcinają się od naturalnego otoczenia.

Piaskowiec jest materiałem, który świeżo po wydobyciu jest miękki, a po pewnym czasie staje się coraz twardszy. Płytki z piaskowca są materiałem bardzo trwałym, który wykazuje bardzo dużą odporność na mróz. Cecha ta sprawia, że stają się bardzo pożądanym materiałem używanym w zewnętrznym wykończeniu budynków.

Ważną kwestią jest również faktura tego materiału, która daje się dowolnie kształtować. Piaskowiec jest znany ze względu na swoją dużą ścieralność. Wykończenie budynku przy jego użyciu może przybierać dzięki temu różne formy. Stwarza duże możliwości kształtowania ograniczone jedynie koncepcją właścicieli budynków, co również zapewnia mu dużą popularność.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Elewacja z piaskowca i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *